Ödünç Hizmetleri / ILL

GENEL BİLGİLER

 

 Ödünç Hizmetleri Hakkında
 
Ödünç  Hizmetleri Birimi kütüphanenin girişinde bulunmaktadır. Üyelik, ilişik kesme ve ödünç yayın işlemleri bu bölümde yapılmaktadır.

 

Kimler ödünç kitap alabilir?

Ödünç yayın verme hizmetinden Adıyaman Üniversitesi akademik ve idari personeli ile öğrencileri ve dış kullanıcılar yararlanabilir.

 

Üyelik için gereken belgeler nelerdir?

1)Adıyaman Üniversitesi Akademik ve İdari Personeli için: 

- Personel kimlik kartı ya da görevli olunan birimden alınacak resmi yazı 

2) Adıyaman Üniversitesi Öğrencileri için: 

- Yeni tarihli öğrenci belgesi veya güncel öğrenci kimlik kartı 

3) Dış kullanıcılar için:

- Üyelik Formu 

- Nüfus Cüzdanı


* Üyelerimizin, ödünç yayın işlemleri sırasında Öğrenci Kimlik Kartı veya Personel Kimlik kartlarını göstermeleri mecburidir.
 

ILL (Kütüphaneler arası Ödünç ) Hakkında

 Kütüphanemizde bulunmayan fakat diğer kütüphanelerde bulunan yayınlar “Kütüphaneler arası Ödünç Yayın/Fotokopi Hizmeti (ILL International Library Loan)” yöntemi ile sağlanmakta ve kullanıcılarımıza bu yayınlar ödünç verilmektedir.ILL Kuralları:
 
 

Hizmetten sadece Adıyaman Üniversitesi Akademik ve İdari personeli yararlanabilir. Okuyucularımızın kütüphaneye gelerek veya internet üzerinden ILL istek formunu doldurmaları gerekmektedir. Ödünç istenen yayınlar Merkez Kütüphaneden teslim alınır ve Merkez Kütüphaneye iade edilir. Ödünç Yayın alma hizmetinde istek yapılan kütüphanenin kuralları geçerlidir. Bir okuyucu en fazla 5 adet yayın isteğinde bulunabilir.
Kayıp ve zarar görmüş yayınlardan yayını ödünç alan okuyucu sorumludur. 

 

Merkez Kütüphaneden yapılacak ödünç yayın istekleri için kurallar: 

Ödünç Yayın isteğinde bulunan kütüphane KITS üzerinden istekte bulunmalıdır. İstekte bulunan kütüphanelere bir ay süreyle 5 kitap ödünç verilir.
Yapılan isteklerin kargo bedeli istek yapan kütüphaneye aittir. Kayıp ve zarar görmüş yayınlardan istek yapan kütüphane sorumludur.
Uzatma yapılabilir.

 

Kütüphaneler arası ödünç yayın istek formu

 

Birim Çalışanı

Kütüphaneci Oğuz ŞENER

Telefon: 0416 223 38 00 Dahili: 2558

e-mail: osener@adiyaman.edu.tr

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.