İntihal Veritabanları

Uyarı:

Öğretmen arayüzünde bulunan “Hızlı Gönder / Quick Submit” seçeneği seçilerek yapılan yüklemeler, otomatik olarak depoya gittiğinden bu seçeneğin kullanılmaması önem teşkil etmektedir. Bu seçenek üzerinden yapılan yüklemeler, depoya gideceğinden aynı doküman tekrar yüklendiğinde %100 ya da buna yakın bir benzerlik çıkacaktır. Sorunların yaşanmaması için, bu konuya dikkat etmenizi ÖNEMLE rica ederiz. 

Ayrıca yükleme yaptıktan sonra gönder tuşuna basmadan önce istege bağlı ayarlardan gerekli ayar mutlaka depo yok olarak işaretlenmelidir.

 

NOT: Bu programı kullanmak isteyen akademisyenlerin sisteme tanımlanması için bağlı oldukları bölüm bilgisi, ad-soyad, dahili telefon ve kurum elektronik posta adreslerini Şükrü Karakeçi’ye (223 38 00--2531 / skarakeci@adiyaman.edu.tr) bildirmeleri gerekmektedir. 

turnitin.png

Turnitin (Ulakbim)

Kullanım: Öğrenci ödev ve tezlerinin kontrolünü sağlamak, intihalleri ve usulsüz alıntıları engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Bu program için sadece akademisyenler adına hesap oluşturulabilmektedir. Bilgi için tıklayınız.

Öğretmen kullanım kılavuzu için tıklayınız.

Turnitin ödev eklerken dikkat edilmesi gereken hususlar.

Kullanım hakları sözleşmesi için tıklayınız.                                                                                                                                                      

 Veritabanına git.


 

NOT: Bu programı kullanmak isteyen akademisyenlerin sisteme tanımlanması için bağlı oldukları bölüm bilgisi, ad-soyad, dahili telefon ve kurum elektronik posta adreslerini Mustafa Bilgin'e (223 38 00--2542 / mbilgin@adiyaman.edu.tr) bildirmeleri gerekmektedir. 

ithenticate.png

 iThenticate (Ulakbim)

Akademik topluluk arasında önemli bir yer tutan İntihali engelleme konusuyla ilgili olarak kapsamlı akademik içeriğe sahip bir intihal kontrol programıdır.

Hızlı başlangıç kılavuzu için tıklayınız.

Not : Yüksek Lisans tezlerini taratmayınız. 

Kullanım hakları sözleşmesi için tıklayınız.                                                                                                                                                    

 Veritabanına git.

 


 

NOT: Bu programı kullanmak isteyen akademisyenlerin @adiyaman.edu.tr uzantılı kurumsal mail adresleri ile intihal.net üzerinden bir hesap oluşturmaları gerekmektedir. Hesap oluşturulup kütüphane yetkilisi tarafından onay verildikten sonra programı kullanabilirsiniz. En geç 24 saat içerisinde hesabınızın onaylanmaması durumunda kütüphanemiz ilgili birimi ile iletişime geçiniz. (Ender KOÇ 223 38 00--2532/ ekoc@adiyaman.edu.tr)

 

 intihal net.png

İntihal.Net (Ulakbim)

Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş internet tabanlı bir intihal tespit ve raporlama yazılımıdır. 

İntihal.Net Türkiye'de yayın yapan dergilerin %90'ından fazlasını ve on binlerce basılı kitap içeriği içerisinde tarama yapar. Ayrıca YÖK Tez Merkezi açık erişimde bulunan tezlerin tam metinlerini, DergiPark içeriğini, SOBİAD (Sosyal Bilimler Atıf Dizini) içeriğini, Türkiye'de bulunan üniversitelerin açık erişime sunduğu kaynakları, HiperKitap (Türkçe e-Kitap) veritabanını, 500 milyondan fazla İngilizce doküman ve Türkçe web siteleri içerisinden tarama yaparak benzerlik tespiti yapmaktadır.

Kullanım kılavuzu.

Kullanım hakları sözleşmesi için tıklayınız.   

Veritabanına git.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.