Kitap Koleksiyonu

 Kitap Bölümü : 540 m² alan üzerinde bir alanda hizmet veren genel koleksiyon bölümü Medico Sosyal Binasını 2. katında Merkez Kütüphanesi olarak hizmet vermektedir. Bu bölümde üniversitemizin öğretim verdiği dillerde ve diğer dillerde de yazılmış  yaklaşık 80 binin üzerinde kitap Library Of Congress sınıflama sistemine göre düzenlenerek okuyucularımızın hizmetine sunulmuştur.
   Bu bölümdeki temel kitaplar psikoloji, sosyoloji, eğitim, politika, ekonomi, sanat, felsefe, din, tarih, edebiyat, kimya, fizik, astronomi, biyoloji konularındadır. Açık raf sistemi kullanılmaktadır. Üniversitemiz mensuplarının yanısıra  bütün araştırmacılara da açıktır. Koleksiyonun tamamına ait künyeler elektronik ortamda taranmaktadır. Fotokopi hizmeti verilmektedir. Tüm kaynaklar üyelerimiz tarafından ödünç alınabilmektedir.
   Danışma Kaynakları Bölümü : Bu kısımdaki kaynaklar istatistikler, raporlar, yıllıklar, bibliyografya, sözlükler, ansiklopediler vb. kaynaklardan oluşmaktadır.

   

Kitaplar raflarda nasıl sıralanıyor?

    Kitaplar raflarda aşağıdaki verilmiş olan kodlara göre sıralanır. Örneğin Hukuk ile ilgili bir kitap arayacaksanız '' K ''rafına gitmeniz gerekir.

A - Genel Eserler 
B - Felsefe, Psikoloji, Din 
C - Tarih ile ilgili yan bilimler 
D - Dünya, Avrupa, Asya, Avustralya, Yeni Zelanda vd. Tarihleri 
E - Amerika Tarihi 
F - Amerika Tarihi 
G - Coğrafya, Antropoloji, Rekreasyon 
H - Sosyal Bilimler 
J - Siyasal Bilimler 
K - Hukuk 
L - Eğitim 
M - Müzik ve Müzik Yayınları 
N - Güzel Sanatlar 
P - Dil ve Edebiyat 
Q - Fen 
R - Tıp 
S - Tarım 
T - Teknoloji 
U - Askeri Bilimler 
V - Deniz Bilimleri 
Z - Bibliyografya, Kütüphane Bilimleri, Genel Bilgi Kaynaklar