EKUAL-Elsevier Online Egitim Duyurusu - Nisan 2018

6.4.2018

                 Araştırmacı ve öğrencilerimizin, akademik çalışmalarını daha etkin ve hızlı bir şekilde yürütmeleri amacıyla TUBITAK ULAKBIM EKUAL Projesi  kapsamında sağlanan ELSEVIER bilimsel veritabanı ve araştırma çözümlerinin daha verimli bir şekilde kullanımını sağlamak ve yeni özellikleri hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenecek online eğitim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

  • İlgili eğitimlere paylaşılan linklerden kayıt yapılması gerekmektedir.
  • Kayıt yapıp eğitime katılamayan kullanıcılara eğitim kaydı e-posta ile iletilecektir.

 

SCIENCE DIRECT İLE ETKİN ARAŞTIRMANIN KISA YOLLARI VE YENİLİKLER 

  • 9 NİSAN 2018 – PAZARTESI, SAAT: 11.00
  • Eğitim dili: Türkçe - Süre: 40dk.

Dünyanın en çok kullanılan hakemli, tam metin bilimsel kaynak veritabanı olan ScienceDirect üzerinden araştırma deneyiminizi geliştirecek yenilikler ve arama ipuçlarının paylaşıldığı bir seminerdir.
ScienceDirect bilim, teknoloji ve tıp alanlarında 37,000'den fazla elektronik kitap ve 3,800'den fazla elektronik dergi baslığını, geliştirilmiş teknoloji ile birleştirerek hızlı, kolay ve etkin bir kesif deneyimi sunar.

 

MENDELEY İLE KOLAYCA ATIF\KAYNAKÇA OLUŞTURMA VE ÖTESİ

  • 9 NİSAN 2018 – PAZARTESI, SAAT: 16.00
  • Eğitim dili: Türkçe - Süre: 60dk

Dünyada 6.5 Milyon kişi tarafından kullanılan Mendeley referans yönetim ve akademik sosyal ağ sisteminin temel kullanım fonksiyonlarının anlatıldığı online eğitim semineridir.
Araştırmanızı kolay ve hızlı bir şekilde organize etmenizi, tek tıkla atıf/kaynakça oluşturmanızı, işbirliği olanakları yaratmanızı ve alanınızdaki en güncel araştırma trendlerini & çıktılarını takip etmenizi sağlar.

Görüntülenme Sayısı: 116