A.D.A.M. Interactive Anatomy veritabanı deneme erişimine açılmıştır.

8.11.2017

Değerli Kütüphane Kullanıcıları,


A.D.A.M. Interactive Anatomy veri tabanı, 6 Aralık 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Detaylar aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

 

   

A.D.A.M Tıp, hemşirelik ve yardımcı sağlık bilimi öğrencileri için detaylı görsel ve grafikleri, gelişmiş kullanım fonksiyonları ve A.D.A.M.’ın ödüllü Multimedia Encyclopedia kaynağı ile birlikte sunan oldukça geniş kapsamlı interaktif bir anatomi kaynağıdır. 

Temel Özellikler:

  • Kesin, kanıtlanmış ve güvenilir bilgileri kapsayan zengin ve detaylı görsel içeriği anatomi eğitimine katkı sağlamaktadır.
  • 3 Boyutlu Anatomi, Atlas Anatomisi, Klinik İllüstrasyon, Animasyon modülleri ve Ansiklopedi içeriklerini kapsamaktadır.
  • Eğitmen, öğrenci ve kurumların erişimine sunulan gelişmiş eğitim müfredatı geliştirme aracıdır.
  • Kullanıcıların sonuçları tahmin edilebildiği, değişkenler ile oynayabildiği ve cevapları ölçebildikleri ilgi çekici aktiviteleri kapsamaktadır. 

 

A.D.A.M. Interactive Anatomy: AIA;  tıp öncesi ve tıp, hemşirelik, eczacılık & sağlık eğitimi öğrencileri için ideal online öğrenim aracıdır. İnsan anatomisi, fizyoloji, klinik uygulamalar ve ilgili konulardaki çalışmaları geliştiren bir kaynaktır. Anatomi & fizyoloji çalışmaları, sağlık, hemşirelik ve CME (contiunuing medical education /sürekli tıp eğitimi) çalışmaları için de oldukça uygun bir online materyaldir.   

 

A.D.A.M. Interactive Physiology- Interactive Physiology 10- System Suite temel vücut sistemlerinin fizyolojik detaylarını içermektedir.  Öğrencilerinizin öğrenimini geliştirecek animasyon, video, ses, quiz ve oyunları içermektedir.

 

A.D.A.M. On Demand-  Tıp ve hemşirelik öğrencileri için temel ve gelişmiş öğrenim programlarını içermektedir. Bunlar öğrenim sistemi (learning management system) üzerinden işletilen oldukça geniş kapsamlı e- medikal kurslardır. En güncel HTML 5 teknolojisi ile uyumlu olarak çalışmaktadır. Temel vücut sistemleri ve farklı tedavi alanlarını içeren Anatomi ve Fizyoloji kurslarını içermektedir.

 

Lab Exercise and Anatomy tests-  Farklı vücut bölgeleri ve sisemleri üzerinde öz değerlendirmeler ve testler yapılabilmektedir.

 

Erişim Linki: http://www.interactiveanatomy.com

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 6 Aralık 2017

Görüntülenme Sayısı: 439